2. 3. 2021

Distanční vzdělávání - březen 2021, 1. týden

Distanční vzdělávání bude probíhat formou týdenního  zadávání úkolů, při zájmu dětí i formou videohovorů přes aplikaci Google Meets.
Děti, které nemají možnost se k distančnímu vzdělávání připojit on-line, si mohou úkoly vyzvedávat před budovou MŠ.

Materiály ke stažení:
Distanční vzdělávání - březen - 1
Distanční vzdělávání - březen - 1 - přílohy

JARO ŤUKÁ NA DVEŘE

Cílem tématu je vzbudit u dětí kladný vztah k přírodě a poznávat charakteristické rysy předjaří a jara.

1. Povídání si s dětmi:

Víte, který nový měsíc začíná? Je to březen. V tomto měsíci začíná jaro. Jak ho poznáme? Taje   sníh, slunce začíná hřát a příroda se pomalu probouzí. Zpívají ptáci, na stromech začínají rašit pupeny, začínají kvést první květiny – sněženka (podle čeho se jmenuje?), bledule.
Až půjdete ven na procházku, zkuste se rozhlédnout kolem sebe, jestli tyto znaky jara    objevíte.
Dotkněte se kůry stromu, trávy, kamene, tajícího sněhu, vody, květu sněženky.
Poslouchejte zpěv ptáků, tekoucí vodu, jak „mluví“ strom.
Najděte sněženku, bleduli (jaký je mezi nimi rozdíl?), pupen („kočičky“, jehnědy), další květiny.
Zahrajte si – „Na honěnou“.

Pokud najdete nějaké první jarní květiny, vyfoťte a pošlete nám je na e-mail Berusky.karantena@seznam.cz

Omalovánky – příloha č. 1

2. Říkanka

Sněženka
                František Hrubín

Táta včera na venku
                našel první sněženku.
                A hned vedle petrklíč,
                zima už je pryč.

Zimo, už jdi pryč,
                zimo, zimo, už jdi pryč,
                jaro si už chystá klíč.
                Otevírá jarní branku,
                jmenuje se petrklíč
.

Doprovodíme se hrou na tělo a rytmizací (tleskání, dupání, hra na prsty, …).
Počítáme slabiky ve slově – tá-ta, sně-žen-ka, pe-tr-klíč, …
Určujeme první hlásku ve slově – táta, sněženka, petrklíč, … (hledej slova, která začínají stejně).
Určujeme poslední hlásku ve slově – táta, petrklíč, … (hledej slova, která končí stejně).

3. Procvičování očí, správného držení tužky a přemýšlení.

Zhotovené úkoly nám přineste do školky, až se znovu otevře a společně je zhodnotíme.
Necháme na každém z vás, kolik úkolů zvládnete a budete chtít splnit.

Přílohy: Pracovní listy

4. Zkusíme se trochu potrápit skládáním papíru.

Vytvoříme si papírovou sněženku, kterou si pak vystavíme ve školce.
Co budeme potřebovat: bílý papír, zelený papír (pokud nemáte zelený papír, nevadí, prostě a jednoduše to nakreslete na bílý papír, vybarvěte), nůžky, lepidlo.

Příloha: Postup

Dotvoření: Ke složenému květu sněženky vystřihněte stonek a lístky, přilepte je k sobě.
Hotovou sněženku (i vice) můžete dolepit do nakresleného (či namalovaného) obrázku.
Budeme se moc těšit na Vaše sněženky. Pokud poprosíte rodiče, vyfoťte nám Vaše obrázky a pošlete na naši e-mailovou adresu Berusky.karantena@seznam.cz