Jdi na obsah Jdi na menu
 

30. 11. 2021

Třída Beruška - karanténa

 

V Jablonci nad Nisou dne 30.11.2021

 

Informace pro rodiče dětí oddělení Beruška Mateřské školy Železný Brod, Slunečná 327, příspěvková organizace v souvislosti s výskytem COVID-19 pozitivní osoby

 

Vážení rodiče,
vzhledem k tomu, že Vaše dítě přišlo ve škole do kontaktu s COVID–19 pozitivním dítětem, od kterého se mohlo nakazit, byla nařízena karanténa celé třídě.

V průběhu karantény děti musí absolvovat jeden PCR test na COVID-19 nejlépe mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou. Pokud by se však u Vašeho dítěte vyskytly jakékoliv zdravotní potíže (rýma, bolest, hlavy, únava, zvýšená teplota aj.), odběr neodkládejte a dítě přiveďte na test ihned. 

V případě, že tento PCR testy bude negativní, karanténa se dítěti ukončuje 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou 3.12.2021. 
Pokud dítě PCR test neabsolvuje, karanténa mu bude ukončena po 14 dnech od rizikového kontaktu tj. 10.12.2021. 

Není nutné, abyste si sami udělali rezervaci na PCR odběr ve Vámi vybraném odběrovém místě – ve čtvrtek 2.12.2021 v 6:30 hodin bude provádět odběry mobilní tým v objektu MŠ.  

Výsledky PCR testu byste měli obdržet formou SMS zprávy v den testu večer, případně následující den, nejpozději však do 48 h. Potvrzení o výsledku testu je možné si stáhnout ze stránky www.ocko.uzis.cz.

Postup bude následující:

  • pokud bude test pozitivní: pozitivní dítě bude muset zůstat v min. 14 denní izolaci. Jeho zákonný zástupce by měl být kontaktován Krajskou hygienickou stanicí nebo Národním externím trasovacím call centrem, kdy mu bude mu vysvětlen další postup, včetně nařízení karantény nejbližším kontaktům.
  • pokud bude test negativní: takové dítě do konce nastavené karantény musí zůstat doma, a pokud se v této době u něj neprojeví žádné klinické příznaky onemocnění, karanténa se posledním dnem ukončí a následující den může dítě zpět do školy/kroužků/běžného režimu.

 

Podle aktuálně platných mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví karanténa není nařizována osobám/dětem, které mají více jak 14 dní po druhé dávce očkování nebo jsou ve lhůtě do 180 dnů od prožitého onemocnění – v těchto případech přesto doporučujeme absolvovat kontrolní PCR test (také mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu).

Shrnutí:

  • Karanténa pro Vaše dítě je nastavena do: s testem do 3.12.2021/ bez testu do 10.12.2021 včetně
  • PCR test provést nejlépe v termínu: ve čtvrtek 2.12.2021 v 6:30 hodin bude provádět odběry mobilní tým v objektu MŠ. 
  • Pro osoby s ukončeným očkováním nebo po prožití COVID-19 do 180 dnů neplatí povinnost karantény, ale je doporučen PCR test.

 

Na závěr uvádíme, že pokud potřebujete být s dítětem doma a čerpat OČR (ošetřování člena rodiny), obraťte se na pediatra, který toto zajistí. Krajská hygienická stanice je kompetentní pouze pro vystavování
e-karantény (neschopenky) u dospělých, neočkovaných osob, které byly v rizikovém kontaktu s Covid – 19 pozitivní osobou. 

Děkujeme Vám za spolupráci a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel: 483 368 510.

                                                                                                                                                                                           

Mgr. Petra Hrubá

                                                                                   vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých