Jdi na obsah Jdi na menu
 

10. 12. 2020

Třída Beruška v karanténě

Z důvodu pozitivně testovaného dítěte ve třídě Beruška se tato třída od čtvrtka 10. 12. 2020 uzavírá. Provoz bude obnoven v pátek 18. 12. 2020.

Děti, které přišly s pozitivním dítětem do kontaktu, jsou nyní  v 10 denní karanténě (od posledního kontaktu s pozitivní osobou), čili do 17.12.2020. Během této doby musí setrvat doma – nevydávat se za kamarády/příbuznými ani nepřijímat doma návštěvy.

Informaci o skutečnosti, že jsou děti v karanténě, jsou rodiče povini nahlásit ošetřujícímu lékaři dítěte.

V rámci této karantény se musí absolvovat jedno PCR testování na COVID, které proběhne v areálu MŠ.

I přes negativní výsledek testu musí děti v karanténě do 17.12.2020 setrvat, jelikož i ke konci karantény se mohou objevit klinické potíže.

Ze zkušenostní hygieny víme, že k přenosu v dětských kolektivech dochází. Děti mívají často bezpříznakový průběh nemoci. Díky testování je můžeme odhalit, a lze tak zamezit přenosu na rodiče/prarodiče, a od nich zase dále do jejich zaměstnání. Vyhledání i bezpříznakových nemocných, jejich izolace a podchycení blízkých kontaktů, je cesta ke zvládnutí situace.